Description

Oblast Prokopské údolí je svým charakterem vhodná pro začínající lezce, kteří si tu mají možnost vyzkoušet nejen lezení, ale případné zakládání smyček, vklíněnců, friendů apod. Pro pokročilé lezce je zde několik těžších cest od 7 UIAA.

Nachází se cca 20 minut metrem od centra a je vhodná k lezení celoročně.

V oblasti se chovejte ohleduplně, nešlapejte na trávu mimo cestičky a nenechávejte zde po sobě žádný nepořádek.

History

Skály v Prokopském údolí v roce 1979 objevil a většinu prvovýstupů vytvořil Pavel Schwarz (* 05.12.1957 - † 11.07.1979). Ve stejném roce ale zemřel tento nadějný pražský horolezec v Himalájích.

Později v Prokopském údolí, konkrétně v sektoru Borová skála začal v roce 2015 působit Reinhard Streif, který vyčistil celý nový sektor - Amfiteátr - a je zde autorem skoro 20 cest.

Ve stejném roce jako Reinhard zde Matrin "Valmar" Válek udělal několik boulderů na původně cvičnou skalku pod Borovou skálou.

Prokopské údolí

The area is access sensitive!

🇨🇿🟡
CZ: Přístup jen shora po žluté turistické cestě (viz mapa). Přístup od potoka není povolen. Lezení povoleno pouze pro členy ČHS.

🇬🇧🟡
EN. Access is allowed only by using the yellow touristic line (please see the map). It's not allowed to use the route from the stream. Climbing is allowed only for ČHS (Czech climbing association) members.